Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Zakopane/Kraków: Szlakiem młodych pianistów / Do kogo należy kosmos?

Szlakiem młodych pianistów / Do kogo należy kosmos?

Muzeum Narodowe w Krakowie

Koncert w Atmie

Muzeum Narodowe w Krakowie zaprasza na cykl koncertów pod hasłem Karol z Atmy. Muzyka jednoczy. Będą to koncerty dostępne na żywo i w Sieci – organizowane w ogrodzie willi Atma (ul. Kasprusie 19, Zakopane).

27 czerwca 2020 roku: Szlakiem młodych pianistów

pan Maciej Kiełpiński – fortepian, godz. 17.00

pani Aleksandra Dąbek – fortepian, godz. 18.30

pan Radosław Goździkowski – fortepian, godz. 20.00

W programie utwory: Jana Sebastiana Bacha, Wolfganga Amadeusza Mozarta, Józefa Elsnera, Fryderyka Chopina, Klaudiusza Debussy’ego, Joachima Turina, Karola Szymanowskiego.

Prosimy publiczność o dwumetrowe odstępy, zakrywanie ust i nosa, dezynfekcję rąk przy wejściu na teren Muzeum oraz zabranie ze sobą parasola. Wstęp wolny. Organizatorzy: Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Narodowego w Krakowie, Muzeum Narodowe w Krakowie.

Nowa forma komunikacji ze zwiedzającymi

Muzeum rzuca nowe światło na kulturę – dosłownie i w przenośni. Od niedawna na fasadzie Gmachu Głównego można podziwiać animacje świetlne. To zasługa projektora gobo wykorzystującego technologie LED.

Nowa forma promocji jest rozwiązaniem wpisującym się we współczesne trendy ekologiczne, a co równie istotne – nie przegrywa walki z porywistym wiatrem. Wyświetlane animacje znakomicie komponują się z ruchliwą drogą, nadając okolicy Gmachu Głównego nowoczesny charakter. Za pomocą projektora muzealnicy mogą na bieżąco informować o swojej bogatej ofercie kulturalnej, ograniczając eksponowanie banerów reklamowych, które do tej pory Muzeum wykorzystywało do promocji wydarzeń i wystaw muzealnych.

Wystawa Miesiąca Fotografii w Dawnym Hotelu Cracovia

Miesiąc Fotografii zaprasza do Dawnego Hotelu Cracovia (al. marsz. Ferdynanda Focha 1) na wystawę Zygmunta Rytki pt. Do kogo należy kosmos?, która potrwa do 27 lipca.

Do kogo należy kosmos? – to pierwsza wystawa prac Zygmunta Rytki zrealizowana po jego śmierci z wykorzystaniem opracowanego cyfrowo archiwum artysty. Punkt wyjścia konstrukcji wystawy stanowi cykl Fotowizja, którego główna część powstała w latach 1978–1983. Był to okres obejmujący końcówkę gierkowskiej próby stworzenia socjalistycznego społeczeństwa konsumpcyjnego, późniejsze strajki, walkę o legalizację NSZZ „Solidarność” oraz wprowadzenie stanu wojennego w Polsce, a także czas nasilenia rządowej propagandy i medialnej manipulacji.

Zygmunt Rytka (1947–2018) – artysta intermedialny związany ze środowiskiem polskiej neoawangardy lat 70. oraz późniejszym środowiskiem sztuki niezależnej lat 80. Autor cykli fotograficznych, filmów eksperymentalnych i prac wideo, a także powstałych po roku 2000 instalacji oraz obiektów.

strona MNK

strona Festiwalu

Do kogo należy kosmos?

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.