Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Kraków: Finisaż wystawy „#dziedzictwo”

Finisaż wystawy „#dziedzictwo”

Muzeum Narodowe w Krakowie

Jeszcze tylko do 14 stycznia 2018 roku można zwiedzać monumentalną wystawę #dziedzictwo w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Krakowie (al. 3 Maja 1). To największa ekspozycja Muzeum od czasów słynnego Polaków portretu własnego Marka Rostworowskiego z przełomu lat 1979 i 1980. Jest zaaranżowana na trzech piętrach i składa się na nią ponad 600 zabytków oraz dzieł sztuki z kolekcji największego i najstarszego z muzeów narodowych w Polsce. #dziedzictwo obejrzało już blisko 70 tysięcy zwiedzających. Na pożegnanie z wystawą Muzeum przygotowało specjalny program edukacyjny.

11 stycznia o godz. 18.00 zapraszamy na wykład pana Tomasza Jakuba Kozłowskiego z Domu Spotkań z Historią w Warszawie pod tytułem Kresowy tygiel narodów, religii i kultur, czyli… unia tu już była! Wstęp wolny.

13 stycznia o godz. 12.00 po ekspozycji oprowadzi jej kurator, wicedyrektor MNK ds. naukowych, pan dr hab. Andrzej Szczerski.

14 stycznia o godz. 10.30 można zwiedzić wystawę z przewodnikiem. W ostatnim dniu trwania wystawy godziny jej otwarcia zostały przedłużone do 18.00. 

Muzealni edukatorzy przygotowali szereg specjalnych ścieżek zwiedzania wystawy tropem wybranych eksponatów, a także stanowiska z zadaniami do wykonania dla dorosłych i dzieci. Będzie możliwość zastanowienia się i podzielenia swoim zdaniem na temat tego, co otrzymujemy od poprzednich pokoleń i co przekazujemy następnym. Widzowie będą mieli do dyspozycji stanowisko do stworzenia pamiątki z wystawy: przypinki z własnym tekstem, dotyczącym tego, co w dziedzictwie najważniejsze. Stanowisko #NapiszTo będzie dostępne od godz. 12.00 do 16.00.

O godz. 12.00 wziąć udział w spotkaniu z kierownikiem Pracowni Konserwacji Malarstwa i Rzeźby w Sukiennicach, panią Elżbietą Zygier, pod tytułem Konserwator malarstwa – artysta czy technolog?

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.