Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Wrocław: Anarchia rynkowa: chaos czy porządek?

Anarchia rynkowa: chaos czy porządek?

Koło Naukowe Myśli Wolnościowej „Praxis” / Klub Austriackiej Szkoły Ekonomii

Koło Naukowe Myśli Wolnościowej „Praxis” i Klub Austriackiej Szkoły Ekonomii we Wrocławiu serdecznie zapraszają na spotkanie otwarte, które odbędzie się 17 grudnia 2015 r. o godz. 17.30 w sali 120 budynku A Uniwersytetu Ekonomicznego przy ul. Komandorskiej 118/120 we Wrocławiu (wejście od ul. Kamiennej).

Tematem wykładu będzie anarchia rynkowa, czyli ład społeczny, w którym nie istnieje instytucja państwa, a wszelkie usługi, w tym prawne i sądownicze, mają charakter kontraktowy, przedsiębiorczy i konkurencyjny. W wystąpieniu omówione zostaną najciekawsze argumenty kwestionujące efektywność i stabilność systemu wolnego od jakiejkolwiek instytucji pełniącej funkcję „decydenta ostatniej instancji”. Po wykładzie przewidziany jest czas na pytania i dyskusję.

W roli prelegenta wystąpi pan Jakub Bożydar Wiśniewski – wykładowca Instytutu Misesa i Polsko-Amerykańskiej Akademii Liderów, a także czterokrotny stypendysta Ludwig von Mises Institute, trzykrotny stypendysta Institute for Humane Studies i zwycięzca Douglas E. French Prize przyznawanej przez Ludwig von Mises Institute. Oprócz wydanej niedawno książki The Pith of Life: Aphorisms in Honor of Liberty publikował też liczne artykuły z zakresu ekonomii i filozofii, które ukazały się w wielu recenzowanych periodykach akademickich, takich jak „Independent Review”, „The Quarterly Journal of Austrian Economics”, „New Perspectives on Political Economy”, „Journal of Prices & Markets”, „Wroclaw Economic Review”, „Libertarian Papers” i „Reason Papers”. Obecnie przygotowuje do publikacji monograficzną krytykę teorii dóbr publicznych z punktu widzenia austriackiej szkoły ekonomii. Jego zainteresowania badawcze skupiają się na teorii dóbr publicznych, teorii przedsiębiorczości, ekonomii instytucjonalnej, etyce biznesu i szerszych zależnościach między ekonomią a etyką.

Wydarzenie na Facebooku

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.