Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Kraków: Kwiecień miesiącem Pałacu Biskupa Erazma Ciołka

Kwiecień miesiącem Pałacu Biskupa Erazma Ciołka

Muzeum Narodowe w Krakowie

Kwiecień miesiącem Pałacu Biskupa Erazma Ciołka

W tym miesiącu urodziny świętuje Pałac Biskupa Erazma Ciołka przy ul. Kanoniczej 17. W oddziale znajdują się stałe galerie: Sztuka Dawnej Polski. XII-XVIII wiek oraz Sztuka Cerkiewna Dawnej Rzeczypospolitej.

Z okazji urodzin na weekend 19–21 kwietnia 2024 r. przygotowaliśmy koncerty i oprowadzania, a bilety będą dostępne w promocyjnej cenie 5 zł. Zapraszamy.

Szczegóły

„Drobiazgi na kominku” tylko do 8 kwietnia w Domu Józefa Mehoffera

To już ostatnia chwila, aby przy ul. Krupniczej 26 zobaczyć obraz Józefa Mehoffera ze zbiorów Muzeum Narodowego w Poznaniu. Martwa natura, mimo że nie stanowiąca głównego wątku w twórczości artysty, jest ważnym wyrazem jego artystycznej osobowości.

Biblioteka Czartoryskich w czasie remontu

W Bibliotece Książąt Czartoryskich przy ul. św. Marka 17 dzięki unijnemu dofinansowaniu z programu FEnIKS zostanie przeprowadzony remont. Z tego względu dostęp do zbiorów będzie częściowo ograniczony od 1 czerwca 2024 r. do końca trwania prac na początku 2028 r.

Wiemy, że wielu z Państwa korzysta z kolekcji Biblioteki w pracach naukowych i badawczych. Prosimy, aby projekty badawcze przygotowywane na podstawie zbiorów bibliotecznych zgłaszać do kierownika Biblioteki Czartoryskich w terminie do 17 maja 2024 r. Zbiory będą udostępniane w wybranych terminach wedle następującego harmonogramu:

od 1 czerwca do 31 grudnia 2024 – brak dostępu do zbiorów

od 1 stycznia do 31 marca 2025 – dostęp w ograniczonym zakresie (po konsultacji z kierownikiem Biblioteki)

od 1 kwietnia do 31 sierpnia 2025 – brak dostępu do zbiorów

od 1 września 2025 do 31 maja 2027 – dostęp w ograniczonym zakresie (po konsultacji z kierownikiem Biblioteki)

od 1 czerwca 2027 do 30 września 2027 – brak dostępu do zbiorów

Podane terminy mogą ulec zmianie, a harmonogram będzie na bieżąco aktualizowany. Nie możemy się doczekać, aż zaprosimy państwa na wydarzenia w nowej przestrzeni Biblioteki Książąt Czartoryskich. Mamy nadzieję, że wynagrodzą Państwu czas remontu.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.